कलैया अस्पतालका डाक्टर चन्द्रभुषन यादवको टिमले फिमर फयाक्चर फ्युुमर नेलिङ अपे्रसन सफल

गढीमाईखवर डट कम
पढ्न लाग्न समय 3 मिनेट

मधेस प्रदेशको जिल्ला अस्पतालहरु मध्ये प्रदेशिक अस्पताल कलैयामा पहिलो पल्ट फिमर फयाक्चर फ्युुमर नेलिङ अपे्रसन सफल रुपमा गरिएको छ ।

अर्थोपेटिक डाक्टर चन्द्रभुुुुषन यादव नेतृत्वको टोलीले कलैया उपमहानगरपालिका वडा नम्बर २४ सखुई निवासी ५० बर्षिय हेमा देवीको सफल अप्रेसन गरेका छन ।

अप्रेसन टोलीमा एनेथेसिया सतेन्द्र कुमार यादव, नर्स अरुण जिरेल र ईरसाद अंसारी रहेको थियो । छात्रावृतिबाट धरान मेडिकल कालेजबाट एमएस इन अर्थोपेटिक्स गरि केही दिन बिरगंजको नारायणी अस्पतालमा काम गरेका डाक्टर यादवले बिगत पुस महिनाको १ गते कलैया अस्पतालमा जागिर शुरु गरेका डाक्टर यादवले मेजर र माईनर गरि अहिले सम्म ६४ वटा अप्रेसन गरि सकेका छन ।

उनी कलैया उपमहानगरपालिका वडा नम्बर १ देवकोटा चोक निवासी हुन । डाक्टर यादवको कलैया अस्पतालमा आगमनसंगै अपे्रसन शुरु गरिएको थियो । सिआर्म मेसिन अस्पतालमा भईदिएको भए बढी अप्रेसनका लागि चिर्नु पर्दैन थियो एनेथेसिया सतेन्द्र कुमार यादवले बताए ।

डाक्टर यादव गरिबका लागि भगवान सरह नै हो हेमाका भाई सखुई निवासी मुकुन्द चौधरीले भने । फिमर फयाक्चरको अप्रेसन बाहिर निजी अस्पतालहरुमा गर्दा लाखौ रुपैया लाग्ने गर्दछ तर कलैया अस्पतालमा अस्पताल बिकास समितिले निर्धारण गरेको न्युुतम ५ हजारमा ठुलो अप्रेसन गर्ने भएको हुदा आफुलाई पनि रु ५ हजार रुपैया दिदीको अप्रेसनमा मात्र खर्च भएको चौधरीले भने । तीन बर्ष अगाडी आमा राम दुलारीलाई बिरगंज रोसन अली कहाँ यस्तै अप्रेसन गराउदा करिब डेढ लाख खर्च भएको थियो ।

खाना खर्च अन्य फुटकर खर्चको त लेखाजोखा नै छैन मुकुन्दले भने । त्यो बेला आमाको अप्रेसन गर्दा निकै सास्ती भोग्नु परेको थियो भने काढेको कर्जा अहिले सम्म नै चुक्ता गरिरहनु परेको छ । तर अहिले कलैया अस्पतालमा दिदीको अप्रेसन गर्दा निकै नै सहज महसुस भएको छ चौधरीले बताए ।

साखै झन्झटको समना पनि गर्नु परेन उनले भने । कलैया अस्पतालमा अहिले कुसल डाक्टरहरु रहेको हुदा बिरामीहरुको चाप बढेको प्रदेशिक अस्पताल कलैयाका नायबसुब्बा कोबिन्द यादवले बताए ।

डाक्टर बिकेश पाण्डेले एक दिनमा १ सय ५० जना बिरामीहरुलाई बिहान १० बजे देखि बेलुका ८ बजे राती सम्म उपचार गर्ने गरेका छन । कहिलेकाही त अस्पतालमा नै बिरामी हेर्दा हेर्दे ११ बजछ डाक्टर पाण्डेले बताए ।

 

साझा गर्नुहोस्
Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *